Co czwarty z nas przynajmniej raz w życiu doświadcza poważnego kryzysu psychicznego. Jednym z największych wyzwań społecznych XXI wieku jest przeciwdziałanie stygmatyzacji osób zmagających się z kryzysami psychicznymi, cierpiących na choroby i zaburzenia psychiczne oraz osób leczących się psychiatrycznie. Uprzedzenia leżące u podstaw stygmatyzacji w dużej mierze są uwarunkowane i utrwalone poprzez powszechnie powielane stereotypy oraz niewiedzę. Stygmatyzacja osób chorujących psychicznie w ogromnym stopniu staje się przyczyną ich niesłusznego wykluczenia społecznego. Ideą przyświecającą działaniom podejmowanym przez założycieli kanału “Uważaj na głowę” jest popularyzacja rzetelnych informacji oraz wielowymiarowa profilaktyka zdrowia psychicznego.

   Uważamy,że nieodłączną częścią drogi do destygmatyzacji i rozwoju wiedzy z zakresu zdrowia psychicznego jest korzystanie z doświadczeń osób po kryzysach. Właśnie dlatego dajemy tym osobom przestrzeń, w której mogą dzielić się swoją historią. We współpracy z osobami po kryzysach poruszamy tematykę drogi przez kryzys,  chorobę, leczenie do zdrowienia, często pokazując w tym rolę ich działalności i twórczości oraz zaangażowania w życie społeczne. Publikowane materiały kierujemy przede wszystkim do osób zmagających się z kryzysem psychicznym, chorujących oraz ich bliskich, a także osób związanych zawodowo z pomocą psychologiczną, psychiatryczną czy socjalną, które na co dzień angażują się w pracę z osobami po kryzysach psychicznych. Wierzymy,że materiały będą interesujące oraz wartościowe dla każdego,kto chce poznać perspektywę osób zmagających się z kryzysem czy chorujących,  ich potrzeb oraz przemyśleniami. 

Misją kanału są działania mające na celu ochronę zdrowia psychicznego, zwiększenie społecznej świadomości na temat kryzysów psychicznych, a co z tym idzie wsparcie budowy kompleksowego systemu wsparcia społecznego opartego na zrozumieniu i akceptacji.